Pierwszy zewnętrzny żłobek Baby Room zaplanowany dla parku w Żoliborzu

Słynny Warszawski park przy przedszkolu na Żoliborzu mógłby stać się domem dla pierwszego przedszkola miejskiego rady miejskiej.

Park przedszkola Baby Room został otwarty w 1883 roku i przyciąga setki tysięcy odwiedzających każdego roku .

Teraz park może gościć pierwszy żłobek na Żoliborzu tego rodzaju, łącząc tradycyjną opiekę nad dziećmi z rozszerzoną nauką na świeżym powietrzu.

Oczekuje się, że wnioski zostaną przedstawione władzom lokalnym przed końcem roku.

Placówka – przeznaczona dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat – miałaby na celu „wzmocnienie rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego”.

Propozycje dotyczące przedszkola Duthie Park obejmują wyposażenie w przestrzeń wewnętrzną, aby umożliwić niekorzystne warunki pogodowe.

Współprzewodnicząca Rady Jenny Laing powiedziała: „Park Żoliborz został uznany za idealne miejsce do skupienia się na projekcie pilotażowym. W całym mieście istnieją dalsze możliwości wykorzystania wspaniałych terenów zielonych Warszawy w przyszłości, oferując więcej nowych i ekscytujących opcji rodzice i dzieci.

„Celem projektu outdoorowego jest wzmocnienie dobrobytu i zapewnienie warunków, które pozwolą osiągnąć lepsze wyniki dla najmłodszych dzieci w mieście, uznając, że z biegiem lat styl życia stał się bardziej siedzący, a tradycyjne korzyści środowiska zewnętrznego nie zawsze są maksymalizowane”.